BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az informatikusok számára nem okozott meglepetést a home office sikere

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A megkérdezettek 75 százaléka érezte úgy, hogy számára kifejezetten előnyös a saját négy fal között dolgozni.

Az informatikusok 75 százaléka hatékonyan tudta végezni munkáját a járvány alatti home office-ban – áll az IThon.info közleményében.

A platform felmérése szerint a koronavírus járvány kirobbanása óta immár másodszor végzett felmérést az informatikusok között: több mint ezer szakember osztotta meg az elmúlt hónapok tapasztalatát a júniusi kutatás során.

Egyre magabiztosabban kijelenthető, hogy a vírus nem rengette meg az iparágat:

a válaszadók 5,5 százaléka nyilatkozott úgy, hogy elveszítette munkáját a pandémia következtében, ami a legjobban érintett szektorokhoz képest mindenképpen alacsony szám.

A kérdőívet kitöltő informatikusok harmada egyáltalán nem fél attól, hogy megszűnhet az állása. Ezzel együtt minden 16. szakembert foglalkoztat ennek a lehetősége, ami jelentős javulás a márciusi adatokhoz képest, amikor minden 7. informatikus tartott ettől.

Fotó: AFP

Az otthoni munkavégzés megítélését két szempont alapján is mérte a kérdőív:

  • egyrészt a kérdések kitértek arra, hogy a különböző projektek tervszerű haladása szempontjából mennyire volt sikeres az elmúlt időszak,
  • másrészt vizsgálták azt is, hogy egyéni szempontból ki mennyire tudott hatékony lenni (határidők tartása, elvárt feladatszám elvégzése).
  • Úgy tűnik, hogy ebben a tekintetben igazi sikersztorit köszönhetünk a járványnak:

    a 6-os skálán a kitöltők 4,6-ra értékelték a home office-ban végzett munka eredményességét.

    Az 1048 válaszadó 63 százaléka vélekedik úgy, hogy a projektek az elvártaknak megfelelően haladtak ezekben a hónapokban is. Ez a szám szinte teljesen megegyezik a márciusi adatokkal, az idő múlása tehát nem befolyásolta a távoli munkavégzésben szerzett pozitív tapasztalatokat.

    Még ennél is optimistábbak a számok akkor, ha az egyéni munka megítélése kerül górcső alá:

    ebben az esetben a megkérdezettek 75 százaléka érezte úgy, hogy számára kifejezetten előnyös a saját négy fal között dolgozni.

    Természetesen a legfontosabb kérdés továbbra is az, hogy vajon a munkáltatói oldal is osztja-e ezt a lelkesedést.

    Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.