BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Adósságspirálba kerülhetnek a fejlődő országok

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A koronavírus-válság pénzügyi vonatkozásaira adott válasz nem egységes, és a geopolitikai megosztottság sem segít – mondta az ENSZ főtitkára.

Adósságválságba kerülhetnek a fejlődő országok az ENSZ főtitkára szerint – írja a Reuters . António Guterres azt mondta; a koronavírus-válság miatt számos ország számára súlyos problémát okoz az adósság megfelelő szinten tartása. Úgy véli, sokan nem mérték fel megfelelően a helyzetet, és a megoldások sem voltak sikeresek.

António Guterres
Fotó: MICHAEL TEWELDE / AFP

A koronavírus-válság pénzügyi vonatkozásaira adott válasz nem egységes, és a geopolitikai megosztottság sem segít

– mondta Guterres.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.