BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A leghíresebb magyar képregényben is erős

A Várkert Bazárban tartott Art and Antique vásáron a Makláry-standon mutatták be a Puskás-képregényből készített kiállítást, pontosabban a képregényhez készült eredeti rajzokat lehetett megnézni és megvásárolni. Futaki Attila és Tallai Gábor közelmúltban megjelent műve a leghíresebb magyarnak, Puskás Ferencnek, az egykori Aranycsapat legendás focistájának életét mutatja be. A képregényműfaj érdekessége, hogy míg külföldön hatalmas érdeklődés mellett galériák, vásárok, árverések specializálódnak a képregények kereskedelmére, idehaza néhány próbálkozástól eltekintve ezek a kiadványok még nemigen forognak a nyilvános műtárgypiacon.

Futaki Attila, aki 1984-ben Békéscsabán született, a magyar képregény legújabb nemzedékének ígéretes képviselője, az első magyar képregényalkotó, akinek önálló albuma jelent meg Franciaországban. Fiatal kora óta tudatosan készült a képregény-rajzolói pályára, az Urbs című képregényének oldalaiból már volt önálló kiállítása a kétezres évek közepén a kArton Galériában. Illusztrált József Attila-kötetet is, és egy ideig a Roham magazin művészeti vezetőjeként dolgozott. Aztán 2009-ben szerződést kötött a Walt Disney Entertainmenttel Percy Jackson Villámtolvaj című regényének képregényes adaptációjára. A kötet 2010 októberében jelent meg, azóta több mint egymillió példányban fogyott, hatalmas kultusza van. Itthon Futaki munkáit a Makláry-galéria állította ki többször is, idén még egy „vegyes” kiállítást terveznek tőle, azaz a Puskás-anyag mellett más munkáit is bemutatják. Brüsszelben tavaly a BRAFA alatt a Magyar Intézetben voltak láthatók a rajzai.

A globális képregény-árverési rekordot az első Superman képregény tartja: 2021 áprilisában 3,25 millió dollárért (985 millió forintért) adták el az Action Comics 1. számát egy aukción. Az 1938-ban, 10 centes borítóáron megjelent füzet az első képregény, amelyben feltűnik Superman, ebben mesélik el a karakter eredettörténetét. A rossz minőségben kinyomtatott füzetből a becslések szerint mára mindössze száz darab maradhatott fenn. A rekorder példányt befektetési szándékkal vásárolta meg a jelenlegi, sőt az előző tulajdonosa is. Az aukcióra a tételt beadó befektető három évvel ezelőtt régi filmes újságokkal együtt vette meg a Superman eredettörténetet is, és egymillió dollárt keresett vele.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.