BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rendkívüli nyugdíjemelés érkezik júliusban

Ezt Nyitrai Zsolt miniszterelnöki biztos jelentette be a Facebookon közzétett videójában.

Rendkívüli nyugdíjemelést kapnak az idősek Magyarországon. Ezt jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videójában Nyitrai Zsolt miniszterelnöki biztos. A politikus elmondta, minderre azért van szükség, mert a „háborús infláció” az idősebb korosztályt is érinti. 

Mindezek mellett a nyugdíjasokat is segíti az októberig biztosan megmaradó élelmiszerár-stop és a 480 forintos benzin is 

–  tette hozzá, majd folytatta: „a nyugdíjasok számíthatnak Magyarország kormányának a támogatására”.

NYITRAI Zsolt
Fotó: Kovács Tamás

Az infláció miatt emelkednek a nyugdíjak, júliusban jön az évközi emelés

Több mint 180 milliárd forintot kapnak júliusban a nyugdíjasok.

A videóban Ábrahám Katalin, az Idősek Tanácsának tagja azt mondta: az inflációt minden vásárláskor megtapasztalják, ezért nagyon jó, hogy júliusban ismét nyugdíjkompenzációt kapnak. Ráadásul ez voltaképpen nyolchavi kompenzáció lesz – fűzte hozzá.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.