Egyre drágábbak a céges számlák is a bankoknál
Egyre több bank jeleni be, hogy a vállalkozói számlák díját megemeli a tavalyi infláció mértékével azonosan, noha a pénzügyi tranzakciós illeték másfélszeresére emelése miatt tavaly ősszel már volt egy áremelési hullám a vállalkozói számlákon.

Ekkortól drágulnak a bankok
A BiztosDöntés.hu összefoglalója szerint már kilenc bank jelentett be díjemelést, és várhatóan a többi bank sem fog lemaradni tőlük. Legelőször, február 15-től az OTP Bank díja emelkedtek, de március 1-jétől az UniCredit is ára emel, amit aztán április 1-jétől követ a CIB, a KDB, az Oberbank, a Polgári Bank és a Raiffeisen. A K&H április 7-től, az MBH pedig április 15-től jelentett be áremelést.
A Gránit Banknál két pénzforgalmi számla árai április 15-től emelkednek, míg
az Erste és a Magnet Bank eddig nem jelentett be díjemelést.
A pénzügyi portál szerint azonban várhatóan ezek a bankok is érvényesíteni fogják az inflációs díjemeléseket, így azt egyik banknál sem lehet elkerülni. Azonban a vállalkozók száméra nyitva áll egy új és kedvező díjú számlavezetési lehetőség, ami e-pénz alapon kínál pénzforgalmi számlát.
Van megoldás az áremelés ellen
Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője elmondta, hogy az e-pénz egy törvényes pénzfajta az Európai Unióban a készpénz és a hagyományos bankszámlapénz mellett, mellyel teljes értékű pénzforgalmi számlavezetés érhető el.
A BinX Zrt., mely magát Neobanknak hívja, a hazai bankokéval megegyező pénzforgalmi számla szolgáltatást kínál, méghozzá jóval kedvezőbb díjazással. Díjmentes számlavezetés mellett tranzakciónként fix 199 forintért küldhetnek belföldi átutalásokat a fintech ügyfelei, ami azonban március 1-jétől fix 399 forintra nő, de megjelent két új díjcsomag is.
Ezekben 2990, illetve 9990 forintos havidíj mellett az átutalás fix 299 forint és 199 forint, míg a BinX-en belül díjmentes. Ugyanakkor a fintechnél nem lehetséges készpénz befizetése, és egyelőre devizaszámla sincs.