BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elkészült Magyarország legújabb nagy gyára, hamarosan át is adják – fotó

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A beruházás az eredeti tervek szerint tucatnyi új munkahelyet teremt. Korábbi hírek szerint a NAGÉV hétmilliárd forintos fejlesztését az állam 1,5 milliárd forinttal támogatta.

Tiszacsegén elkészült a NAGÉV új gyáregysége, sőt a próbaüzem már jelenleg is zajlik, és hamarosan a hivatalos átadóra is sor kerül – közölte Facebook-oldalán a térség kormánypárti országgyűlési képviselője, Bodó Sándor.

Hamarosan hivatalosan is átadják a NAGÉV új gyáregységét / Fotó: Bodó Sándor / Facebook

A NAGÉV csoporthoz tartozó NAGÉV Kft. 1998-ban alakított ki tűzihorganyzó üzemet a településen, és mára már Tiszacsege legnagyobb foglalkoztatója lett. A gyár bővítését 2023 októberében kezdték el, legalábbis a Haon beszámolója szerint ekkor tették le az új egység alapkövét. Akkor arról szóltak a hírek, hogy a hétmilliárd forintos beruházást az állam is támogatja mintegy 1,5 milliárd forinttal.

Ezzel pedig a már meglévő száz mellett további húsz új munkahely jön létre, miközben a termelési kapacitást 30 százalékkal növelik.

Az új gyárat a legmodernebb technológiával szerelik fel, így környezetkímélő módon működik,

a káros anyagokat zárt rendszerben kezeli.

A másfél évvel ezelőtti híradások megjegyezték, hogy hasonló üzeme csak szintén a NAGÉV-nak van, Ócsán.

Ipari forradalom zajlik Magyarországon

A magyar gazdaságban is áttörést kell elérni – jelezte februári évértékelő beszédében Orbán Viktor. Hangsúlyozta, meg kell védeni a munkahelyeket, és szembe kell nézni a vámháború következményeivel. Harcolni kell a már itt termelő gyárainkért és azokért is, amelyek most keresik a helyüket a világban.

Utalt arra is, hogy a baloldal összeszerelő üzemeknek nevezte az autóipart, de az új amerikai elnök is ezeket szeretné visszacsábítani az országába.

Egyúttal bejelentette a száz új gyár programot, hogy mindenki dolgozhasson, aki akar.

A beszédében szólt arról is, hogy 2030-ra a technológiaváltozások új világot vezetnek be, több lesz a gyártásban a számítógép, mint az emberi agy. Azt mondta, ezért a tempót fokozni kell. Hazánkban lesz elegendő munkahely és az új iparra is képzett elegendő munkás.

Ilyen még nem volt: száz új gyár épül Magyarországon – az Orbán-kormány újraiparosítja az egész országot
Évértékelő beszédében arról is beszélt a miniszterelnök, hogy a beruházásoknál fokozni kell a tempót, harcolni kell az itt termelő gyárakért és azokért is, akik keresik a helyüket a világban. Orbán Viktor meghirdette a 100 új gyár programot. Kiemelte, hogy Magyarország jelenleg is vonzó környezetet kínál a befektetéseknek, beruházásoknak.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.