A Debrecen Déli Gazdasági Övezet áramhálózati fejlesztésének eredményeként már 235 megavolt-amper villamos teljesítmény áll rendelkezésre, és megépült a Debrecen-Gugyori kapcsolóállomás is. A magyar kormány támogatásával, hazai forrásból, több mint 16,3 milliárd forintból megvalósult beruházás az országos villamosenergia-ellátó rendszer szerves részét képezi.
Az új kapcsolóállomást a megnövekedett ipari fogyasztói igények hívták életre. A beruházás 2023 nyarán kezdődött 11 nagyfeszültségű kábelfogadó mezővel, két nagyfeszültségű távvezetéki mezővel, két nagyfeszültségű áthidalóági mezővel és két nagyfeszültségű sínbontó mezővel létesítették, hogy az Opus Titász Zrt. az elvárt színvonalú villamosenergia-ellátást tudja biztosítani a gazdasági övezet vállalatainak.
Az új, 132 kilovoltos nagyfeszültségű állomás ünnepélyes átadásán jelen volt Lantos Csaba energiaügyi miniszter, Papp László, Debrecen polgármestere, Mészáros Lőrinc, a Mészáros Csoport tulajdonosa és Torda Balázs, az Opus Titász Zrt. vezérigazgatója. Lantos a kapcsolóállomás átadóján elmondta: a beruházások összehangolt sorozata teszi alkalmassá az áramhálózatot a növekvő igények kiszolgálására, jelentősen emelve az üzembiztonságot.
A Debreceni Déli Gazdasági Övezet Debrecen déli részén, közvetlenül a Debreceni Nemzetközi Repülőtér mellett található 710 hektáros zöldmezős ipari célú terület. Az övezet kiemelt ipari és logisztikai fejlesztési terület, ahova a kis- és középvállalkozások mellett nemzetközi nagyvállalatok települtek be.
Például a világ vezető akkumulátorgyártója, a CATL is itt hozott létre üzemet. A gazdasági övezet több ezer új munkahelyet teremtett, folyamatosan zajlanak infrastrukturális fejlesztések, amelyek magukban foglalják az úthálózat bővítését, ivóvíz- és szennyvízközművek kiépítését, elektromos hálózatfejlesztést, napelempark létesítését, gáz- és hírközlési hálózat fejlesztését, valamint csapadékvíz-elvezető rendszerek kiépítését.
Kína Magyarországot szereti a legjobban Európában – elképesztő, mennyi pénzt hoz ide
Magyarország második éve őrzi első helyét az Európai Unió és az Egyesült Királyság alkotta térségbe irányuló kínai befektetések fogadásában. A tíz legnagyobb kínai beruházásból négy Magyarországon valósul meg, köztük a BYD szegedi autógyára és a CATL debreceni akkumulátorgyára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.