BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ne egye meg! Szermaradványt tartalmaz a gyorsfagyasztott szilva - kivonta a forgalomból a hatóság

Növényvédőszer-maradékot mutattak ki a Sprint gyorsfagyasztott, felezett szilva terméknél, egész pontosan a 450 grammos változatnál. Az NKFH felhívja a fogyasztók figyelmét, hogy a terméket ne fogyasszák el.

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kezdeményezte a „Sprint gyorsfagyasztott, felezett szilva (450 g)” termék fogyasztói visszahívását annak növényvédőszer hatóanyag maradék tartalma miatt. A termék fogyasztása egészségügyi kockázatot jelenthet.

Gyorsfagyasztott szilvát hívott vissza a hatóság
Fotó: NKFH

Az NKFH hatósági ellenőrzése keretében végzett laboratóriumi vizsgálat során mutatta ki a tételben a kimutatási határértéket meghaladó, szilva kultúrában nem engedélyezett hatóanyagot (dodin). A dodin egy gombaölő szer (fungicid), amelyet főként gyümölcsök kezelésére használnak a gombás betegségek, például a varasodás és a lisztharmat ellen.

Ugyan nem kifejezetten erősen toxikus anyag, de egészségügyi kockázatot jelenthet az arra érzékenyeknél, különösen gyermekek, várandós nők, máj- és vesebetegségben szenvedők, illetve legyengült immunrendszerű emberek esetében. A TESCO-GLOBAL Áruházak ZRT.-t az NKFH értesítette a jogsértés tényéről és felszólította a kifogásolt tétel forgalomból történő kivonására, valamint megtiltotta a további forgalomba hozatalt. 

Az érintett termék adatai az alábbiak:

  • Termék megnevezése: „Sprint gyorsfagyasztott felezett szilva”
  • Kiszerelés: 450 g
  • MMI: 11.09.2026.
  • Vonalkód: 5999884333180

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság azt kéri, hogy aki fenti tételazonosítóval rendelkező termékből vásárolt és a termék még a birtokában van, azt ne fogyassza el! A termék a TESCO-GLOBAL Zrt. áruházaiba visszavihető.

Allergénhiba: dupla csokis és karamellás kekszet hívtak vissza

A csomagoláson nem jelöltek egy búzaallergént. A termékvisszahívást az importőr végzi a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatósággal együttműködve. Aki vett a dupla csokis és karamellás kekszből, azt arra kérik, hogy ne fogyassza el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.