BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Abu-Dzabit bezárta, de Lengyelországban újraindítja járatait a Wizz Air

A Wizz Air decembertől visszatér a varsói Modlin repülőtérre, ahonnan tizenkét új útvonalat indít nyolc európai országba. A döntés egybeesik az abu-dzabi bázis bezárásával, amit a közel-keleti geopolitikai helyzet indokolt. A légitársaság 2025-re így is 15-20 százalékos utasforgalom-növekedést vár, a közel-keleti dolgozóknak pedig áthelyezési lehetőséget kínál Európába.

Több mint egy évtized kihagyás után újraindítja járatait a varsói Modlin repülőtérről a Wizz Air – jelentette be Roland Tischner operatív igazgató pénteken. A decemberre tervezett újranyitással a diszkont-légitársaság két Airbus A321neo gépet telepít a közép-lengyelországi repülőtérre, és tizenkét új útvonalat indít, amelyek nyolc európai országot érintenek.

Abu-Dzabit bezárta, de Modlinbe újra indulnak a Wizz Air járatai
Abu-Dzabit bezárta, de Modlinbe újra indulnak a Wizz Air járatai / Fotó: Shutterstock

A Modlin repülőtérről induló járatok többek között Athénba, Barcelonába, Szardínia Algherójába, Bergamóba, Palermóba, Máltára, Brindisibe, Páfoszra, Bergenbe, Szófiába és Chișinauba viszik majd az utasokat. 

A Wizz Air eredetileg 2012-ben vonult ki Modlinból,

miután műszaki problémák miatt a repülőtér futópályája átmenetileg használhatatlanná vált, és azóta a varsói Chopin repülőtérről üzemeltette lengyel járatait – írja a Reuters.

A visszatérést most sikeres tárgyalások és megállapodás előzte meg a Modlin repülőtér vezetésével – mondta el Tischner egy varsói sajtótájékoztatón. Az újranyitás hátterében az is áll, hogy a Wizz Air bezárja abu-dzabi központját, amely eddig a Közel-Keletre irányuló járatok bázisa volt.

A közel-keleti döntést elsősorban a térség geopolitikai bizonytalansága indokolta, és a társaság szerint ez nem fogja befolyásolni az éves utasforgalmi előrejelzést, amely 2025-re 15–20 százalékos növekedéssel számol. A vállalat azt tervezi, hogy az abu-dzabi központban dolgozó alkalmazottak számára áttelepülési lehetőséget biztosít Európába. „Sok kollégánk Európából költözött ki, most pedig megpróbáljuk őket visszaintegrálni a kontinensre” – fogalmazott Tischner.

A Wizz Air nem az egyetlen légitársaság, amely új lendületet adna Modlinnak: a Ryanair a múlt héten jelentette be, hogy 2030-ra háromszorosára növeli utasforgalmát ezen a repülőtéren, évi ötmillió főre. A lengyel főváros másodlagos repülőtere így ismét a régió egyik kulcsfontosságú diszkont csomópontjává válhat.

 Drasztikus stratégiaváltás a Wizz Airnél

A működési nehézségek és a közel-keleti geopolitikai fejlemények miatt szeptember 1-jétől kivonul Abu-Dzabiból és felfüggeszti az összes helyi járatát a Wizz Air – közölte a fapados légitársaság. Az ellátási lánc korlátai, a geopolitikai instabilitás és a korlátozott piacra jutás egyre nehezebbé teszi eredeti ambícióink fenntartását – emelte ki Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója. Hozzátette: ez egy nehéz döntés volt, ám az adott körülmények között ez a helyes.

A működési kihívások között említi a közlemény a hajtóművek megbízhatósági korlátait, különösen a forró éghajlatra tekintettel, miközben a geopolitikai bizonytalanságok a többször légtérlezárások miatt szintén működési problémákhoz vezettek.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.