BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

BKV: aláírták az idei bérmegállapodást

A BKV Zrt. vezérigazgatója, Antal Attila és a Kollektív Szerződés aláíró szakszervezetek múlt pénteken aláírták a Társaság 2008-ra szóló bérmegállapodását - áll a BKV közleményében.

A BKV legnagyobb szakszervezeti szövetsége, a VTDSZSZ szerint a szakszervezet szempontjából eredményesnek tekinthető a január elsejétől szóló, átlagosan 7,5%-os béremelés, amely az Országos Érdekegyeztető Tanács versenyszférára vonatkozó legmagasabb ajánlásával megegyező mértéket jelent. Ezzel várhatóan a közüzemi és közszolgáltató cégek között az egyik legjobb bérmegállapodást  sikerült megkötni. Jelenleg már a dolgozók közötti differenciálásról szóló területi egyeztetések folynak.

A Társaságnál 2007-ben végrehajtott vállalati átszervezés miatt most a szokásosnál is nehezebb volt egyezségre jutni a 7,5%-os bérfejlesztés alapjául szolgáló bázis bértömegben. A dolgozók részére biztosított havi étkezési hozzájárulás a megállapodás alapján 6 000 Ft-ra emelkedett, illetve a munkavállalók változatlanul megkapják idén is az év végi vásárlási utalványukat.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.