BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hatalmas tüntetés lesz Budapesten - egyre többen csatlakoznak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT) elfogadhatatlannak tartja, hogy kizárólag a munkavállalókat sújtó válságkezelő megoldások szülessenek, ezért csatlakozik a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) által április 18-ra meghirdetett demonstrációhoz

Az ÉSZT elnöksége arra kéri a kormányt és a "felelős politikusokat", hogy a tervezettek helyett más - például a gazdaság kifehérítésével, a költségvetési bevételeket generáló munkahelyteremtéssel - intézkedésekkel élénkítsék a magyar gazdaságot - olvasható a közleményben.

Hangsúlyozzák: hosszú távon a munkavállalókat sújtó válságkezelő megoldások is "felettébb hátrányosan érintenék" a magyar nemzetgazdaság egészét.

Az MSZOSZ korábban április 4-ről április 18-ra halasztotta a demonstráció időpontját, amit azzal indokoltak, hogy így lehetőségük nyílik az új kormányprogram megismerésére, valamint az arról szóló egyeztetésre. A szakszervezeti tömörülés korábbi tájékoztatása szerint egyértelműen a magyarországi munkavállalók aránytalanul magas terheinek csökkentését szeretnék elérni.

Az ÉSZT mellett idáig az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége, valamint a Liga Szakszervezetek csatlakozott az MSZOSZ által szervezett megmozduláshoz az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) hat tagú munkavállalói oldalától.

A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) és a Munkástanácsok Országos Szövetsége (MOSZ) korábban szintén elfogadhatatlannak nevezte a válságkezelő elképzeléseket.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.