Katona Bélát megválasztották az Országgyűlés elnökének
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA parlamenti képviselők ma este titkos szavazással 319 igen, 22 nem szavazattal megválasztották Katona Béla eddigi MSZP-s frakcióvezető-helyettest az Országgyűlés új elnökének.
Katona Béla a hétfőn lemondott Szili Katalint váltja a házelnöki poszton. Szili Katalin az MSZP július 4-i kongresszusán jelentette be, hogy "a baloldal újjáépítése érdekében" szeptemberben lemond posztjáról.
A 65 éves Katona Béla 1990 óta országgyűlési képviselő. Már korábban jelezte, a következő ciklusban nem kíván képviselő lenni, nyugdíjba vonul.


