A környezetvédelmi termékdíjról szóló törvény módosító javaslata szerint a reklámhordozó papír 1 kilogrammjára kivetett adó az eddigi 85 forintról 114 forintra nőhet. Erre reagálva a Magyar Reklámszövetség (MRSZ) és a Direkt és Interaktív Marketing Szövetség (DIMSZ) közölte: a termékdíj emelése indokolatlan, ilyen mértékű növelése pedig egyenesen elfogadhatatlan. A két szervezet ezért tájékoztatást kért a kormánytól az előzetes szakmai egyeztetést ismét nélkülöző emelésről és mértékének okairól, továbbá kérte, hogy bocsássa az ipar rendelkezésére az intézkedés következményeit vizsgáló hatástanulmányt.
Az MRSZ és a DIMSZ szerint a közel 35 százalékos termékdíjemelés a direktmarketinggel foglalkozó vállalatokat és a hazai sajtótermékek egy részét olyan indokolatlan többletteherrel sújtja, amely a 7,5 százalékos reklámadó mellett csaknem finanszírozhatatlanná teszi például az ingyenes reklámújságok, szórólapok, DM-levelek fenntartását, és egyértelműen áremelkedéshez vezet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.