BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A határig épülhet az M30-as út

Három vállalkozói csoport építheti meg az M30 autópálya Miskolc–Tornyosnémeti közötti, összesen 56,8 kilométeres három szakaszát és a kapcsolódó létesítményeket – olvasható az Európai Uniós hivatalos közbeszerzési lapjában, a TED-ben.

Az első szakasz nyertese az osztrák Strabag és magyarországi leányvállalata lett, ők a becsült összegnél hárommilliárddal többért, 39,4 milliárdért végzik a munkákat. A második szakaszon a Colas lett a befutó. Itt 66,9 milliárd forintra becsülték a beruházási összeget, a végső ár pedig 75,39 milliárd forint lett.

A harmadaik szakaszra a Hódút Kft. és a Duna Aszfalt Kft. közös ajánlatát hozták ki elsőnek, ők a becsült 54,4 milliárd forint helyett 63,9 milliárdért végzik a munkát. Nagy volt a tülekedés a beruházásért, minden szakaszra többen pályáztak (ám valójában ugyanazon kör).

Az elbírálás során legnagyobb arányban az ár volt a döntő, de a vártnál magasabb ajánlatokkal 179,32 milliárd forintba kerül az építkezés. (Nemrég adták át az M30-as Tornyosnémeti és a magyar–szlovák országhatár közötti 1,7 kilométeres szakaszát, a kivitelezést az Euroaszfalt Kft. végezte el nettó 4,37 milliárd forintból.)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.