BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Oktatási programok közfoglalkoztatottaknak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Három nonprofit szervezet összesen csaknem 18 millió forintnyi támogatást nyert el a közfoglalkoztatottak pénzügyi kultúrát fejlesztő oktatási programjainak megvalósítására kiírt jegybanki pályázaton. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kiírására nyolc pályamű érkezett, amelyek közül három jutott támogatáshoz. A jegybank a témában kiadott közleménye szerint a programok a közfoglalkoztatottaknak széles körű segítséget nyújtanak, hozzájárulva az eddiginél tudatosabb pénzügyi fogyasztói magatartás kialakulásához és megerősítéséhez.

A nyertesek közül a Fogyasztói és Betegjogi Érdekvédelmi Szövetség – a helyi önkormányzatokkal és civil információs központtal is együttműködve – Szolnokon, Jászberényben, Jászárokszálláson és Salgótarjánban indít oktatási programokat a felelős hitelfelvételről.

A Merkating Nonprofit Kft. Jász-Nagykun-Szolnok megye 11 településén (Kengyeltől Mezőtúron át Tiszatenyőig) hirdet meg képzési lehetőségeket az érintett kör számára két lépcsőben, először a közfoglalkoztatottak jövendő oktatási mentorainak, majd (az ő segítségükkel is) maguknak az érintett fogyasztóknak.

A Nívó Fogyasztóvédelmi Egyesület Komárom-Esztergom és Pest megye kormányhivatalaival, járási hivatalaival közösen dolgozva szervez oktatási programokat a két megye 15 településén a közfoglalkoztatottaknak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.