Az öt alkalmazott feletti, többségi magyar tulajdonban lévő vállalatok dolgozóinak 7 százaléka minimálbéres, 7 százalékát pedig garantált bérminimumon foglalkoztatják – derült ki a GKI Zrt. több mint 1200 cég megkérdezésén alapuló friss felméréséből. A kisebb vállalatok arányaiban több embert foglalkoztatnak minimálbéren, illetve garantált bérminimumon, mint a nagyobbak. A 20 fő feletti cégek esetében a foglalkoztatottak számának emelkedésével csökken az alacsony bérért dolgozók aránya. Különösen nagy, 30 százalékos a 11–20 főt foglalkoztatók körében a garantált bérminimumon foglalkoztatottak aránya, ami annak a következménye, hogy ebben a csoportban sok az építőipari cég.
Ágazati bontásban kiemelkedő a minimálbéresek aránya a kereskedelemben (10 százalék), illetve az üzleti szolgáltatásokban (9). Ettől nem sokkal maradnak el a feldolgozó- (6) és építőipari arányok (4). Leginkább az üzleti szolgáltatást nyújtó vállalatokra jellemző a garantált bérminimumon való foglalkoztatás (12 százalék), majd a kereskedelmi (8), az építő- és feldolgozóipari cégek következnek (7, illetve 5 százalék). A fejlettebb országrészekben (Közép-Magyarország, Közép- és Nyugat-Dunántúl) a minimálbéren foglalkoztatottak aránya 2-3 százalék, a garantált bérminimumon foglalkoztatottak aránya 2-10 százalék. A minimálbéresek aránya a többi régióban jellemzően 10-13 százalék, a Dél-Alföldön a legmagasabb, 16 százalék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.