BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Gazdag és változatos anyagot árvereznek el

Május 28-tól négy napon keresztül tartja szokásos, nyár eleji nagy aukcióját a Nagyházi Galéria és Aukciósház. Az első napon régi és 19. századi mesterek művei, a másodikon 19–20. századi festmények, a harmadikon bútorok és szőnyegek, a negyediken ezüstök és ékszerek kerülnek kalapács alá. A régi mesterek között egyaránt 8-8 millió forintos kikiáltási áron indul a neves 17. századi antwerpeni festő, Adriaen van Utrecht Baromfiudvara és a Martin von Meytens köréből származó Mária Terézia-portré.

A magyar anyagból többek között Barabás Miklós férfiportréja, Lotz Károly lányportréja 4,4 millióért, Kernstok Károly lánykaportréja 1,6 millió, Schönberger Armand Varró lánya 2,6 millió forintért, Koszta József Faluvége című festménye 3,2 millió forintért és Anna Margit 1937-es Egymás mellett című önarcképe 850 ezer forintért keltheti fel a gyűjtők érdeklődését. Vaszary Jánostól kínálnak jó néhány rajzot, kiemelkedik közülük a Velencei részlet 380 ezer forintért.

A kortárs anyagból Konok Tamás régebbi, papíralapú munkái lehetnek érdekesek. A szobrok között Vedres Márk márványból faragott kisfiúja a legértékesebb, 5 millió forintos kikiáltási áron. A műtárgyak, bútorok, szőnyegek, ékszerek rendkívül gazdag választékából néhány befektetésnek is kiválóan alkalmas tételt érdemes kiemelni, köztük egy míves 18. századi faliórát konzollal (kikiáltási ára másfél millió forint), egy 2,8 millión kezdő 19. század eleji ritka meisseni porcelánfigurát, amely a Brühl gróf kecskén lovagló szabója címet viseli, és 2,8 millió forintos kikiáltási ára még tovább emelkedhet.

A világhírű Wiener Werkstätte csoport egyik különleges darabja, a Josef Hoffmann tervezte ezüstkosár 1,2 millió forintért, vagy az 1,2 millióról indított 18. századi osztrák festett fenyőfa szekrény, ajtaján bibliai jelenetekkel, eredeti zárszerkezettel, 320 ezer forintért az aukciósház osztrák vevőinek vásárlási kedvét is meghozhatja. A gyűjtők körében kedvelt Kozma Lajos bútortervezőtől egy húszas évekbeli zöld színű ruhásszekrény Telcs Ede hagyatékából 280 ezer forintért jó vétel lehet. Nemzetközi műtárgy a 17. századi francia falikárpit csatajelenettel 3,8 millióért, erre is érkezhetnek külföldről licitek.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.