Négy plusz egy éves lesz a technikum
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságVisszatér a technikumi rendszer – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján. A kormányfő ismertette, hogy a négy plusz egy éves képzés után a technikumot végzők előtt megnyílnak az egyetemek kapui. Az ötéves technikusi képzés második felében a diákok cégeknél szereznének gyakorlatot, és jövedelemhez is jutnának. A negyedik év végén négy tárgyból érettségiznének, az ötödik év végén pedig szakmai vizsgát kellene tenniük.


