BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A NAK szerint nem jelent veszélyt a havazás a szántóföldi növényekre

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Bár az éjszakai fagy a gyümölcsfákra, különösen a kajszibarackra nézve veszélyes lehet.

Nem árt a szántóföldi kultúráknak a napokban jellemző néhol havazással járó hideg időjárás, sőt növényvédelmi szempontból még előnyös is, mert gyéríti a kártevőket – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).

A NAK ismertette, hogy a hét közepétől felmelegedésre van kilátás, így zavartalanul folytatódhatnak a szántóföldeken az idén a szokásosnál korábban megindult tavaszi munkák.

Ugyanakkor az éjszakai fagy a gyümölcsfákra, különösen a kajszibarackra nézve veszélyes lehet.

Az emiatt esetlegesen fellépő terméskiesést azonban még korai lenne megbecsülni – tették hozzá.

A kedvezőtlen időjárás miatt elmarad a sokévi átlagtól az osztrák gabonatermés
Fotó: AFP

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) honlapján március 19-én közzétett agrometeorológiai elemzés szerint

az őszi vetésű kalászosok bokrosodnak, a repcével együtt szép állapotúak, a meleg időben már fejlődésnek indultak.

A korai csonthéjas gyümölcsfajták, a mandula és a kajszi már sokfelé virágzik. Északkeleten van ettől még kissé lemaradva a fejlődésük, még csak most kezdenek nyílni a virágrügyek.

A tavaszi fagyok ezekben az állományokban jelentős károkat tudnak okozni. Az enyhe tél a kártevőknek és a kórokozóknak is kedvezett, ezért nagyon oda kell figyelni a növényvédelmi munkákra

– közölték.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.