Kína megtiltotta a kérődző állatok és a belőlük készült termékek közvetlen és közvetett importját Lengyelországból és Horvátországból kéknyelv-megbetegedések miatt.
A kínai vámügyi hatóság döntése azután született, hogy mindkét ország értesítette az Állategészségügyi Világszervezetet (WOAH) az egyes régiókban felfedezett esetekről. A WOAH jelentése szerint
Lengyelországban egy vajdaságban, Horvátországban két megyében mutatták ki a kéknyelv-betegséget.
A vírus okozta betegség egyéb állatokra és az emberre nem veszélyes.
A kórokozót kizárólag a Culicoides nemzetségbe tartozó törpeszúnyogok terjesztik. A betegség súlyossága eltérő a különböző fogékony fajok körében. A tünetek juhok esetében általában súlyosabbak – lesoványodás vagy elhullás – a szarvasmarhák rendszerint kevésbé érzékenyek a betegségre. A fertőzött állatoknál az elhullási arány viszonylag alacsony, de a betegség súlyos szövődményekkel járhat, így sokáig elhúzódhat.
Állattenyésztés: Európában csökken, itthon nő az állomány
Állatbetegségek és a fogyasztáscsökkenés is sújtja az európai állattenyésztőket, egyes országokban pedig a kieső termelést és az esetleges állománynövelési programokat magyar állati termékekkel, illetve tenyészállatokkal pótolhatják. Az állománycsökkenés helyett Magyarországon az állattenyésztés éppen ellentétes folyamatot él meg: az idei első fél évben az összes jelentős haszonállatból többet tartottak itthon, mint tavaly év végén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.