Az ÁPV Rt. és az MVM Rt. együttesen 57,87 százalékot kitevő tulajdoni része iránt három befektető mutatott érdeklődést. A bánatpénzt végül csak két cég, az energiakereskedelmi multi Enron európai leányvállalata, illetve a Hungarian Independent Power Ltd. offshore cég fizette be. A vagyonkezelő által kidolgozott kritériumrendszer megismerését követően az Enron elállt vételi szándékától, a másik társaság pedig azt csak fenntartásokkal volt hajlandó elfogadni. Ezért az ÁPV eredménytelennek nyilvánította a pályázatot. A cég sorsáról később döntenek, addig is a legnagyobb tulajdonos MVM-től várják a működtetési koncepció kidolgozását.
A privatizációval kapcsolatos döntés előkészítésének idejére sem állt le a retrofit (a károsanyag-kibocsátás csökkentését is szolgáló felújítás) előkészítése a Vértesi Erőmű Rt. oroszlányi erőművében. Információink szerint a felújítás előkészítéseként az egyik blokkon már tesztelik a tüzeléstechnikai megoldásokat. A beruházás 14-16 milliárd forintba kerülne, az összeg nagyobb részére 2002-2003-ban lesz szükség. A felújítás nélkül a szenes áramtermelő telepet 2004-ben le kellene állítani, jóllehet a térségben jelentős mennyiségű, mélyműveléssel kitermelhető barnaszén található.
Folyik a felújítás előkészítése Eredménytelennek nyilvánította a Vértesi Erőmű privatizációs pályázatát az ÁPV Rt. A vagyonkezelő magánosítást kizáró döntését követően szakértők szerint kézenfekvőnek látszik, hogy a VÉRT ismét az MVM Rt. többségi tulajdonába kerül. Munkatársunktól-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.