BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Együtt a Mitsubishi és a Volvo

A Mitsubishi Motors Corp. 2004-től árusítja azokat a közepes méretű teherautókat, amelyeket a Volvo AB-vel közösen fejleszt ki -- írja a Reuters. A lépés megerősíti a két teherautó-gyártó közötti szövetséget annak ellenére, hogy a Mitsubishiben a német--amerikai DaimlerChrysler vásárol kisebbségi részesedést.
Az utóbbi időben piaci szakértők azt jósolták, hogy a japán társaság végül nem lép szövetségre a Volvóval, mivel a teherautó-gyártás terén a DaimlerChrysler a svédek egyik legfőbb vetélytársának számít. A most megkötött szerződéssel viszont a két cég 1997 óta tartó, költségcsökkentés miatt életre hívott együttműködése zavartalan marad.
A Mitsubishi Motors szóvivője elmondta, hogy a japán fél elsősorban Ázsiában, a Volvo pedig saját márkaneve alatt Európában értékesíti majd a közös fejlesztésű modellt. A terjesztést ugyanakkor megnehezíti majd, hogy a Volvo japán partnerénél nagyobb méretű teherautókat fog gyártani.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.