Időközben a Turner által vezetett befektetői csoport mind több résztvevője válik ismertté: az amerikai médiamágnás mellett a kezdetektől említett Soros Györgyön kívül a híradások Berlusconi Mediasetjéről, a tévéüzletágban a balti országoban már sikeres befektetőként számon tartott és további oroszországi lehetőségeket kereső svéd Modern Times Groupról és az orosz ESN-ről szólnak.
Tanácsadói javaslatára Turner az NTV részvényeinek 11 százalékát vásárolná meg az alapító Vlagyimir Guszinszkijtól. Az ügylet után a még Guszinszkijnál maradó részvények szavazati jogát is megvásárolná. Ebben a konstrukcióban a tranzakció összege mintegy 200 millió dollárt tenne ki (szemben a korábban Guszinszkij 25 százalékos részvénycsomagjáért és a hozzá tartozó vétójogért kalkulált 225 millióval). Ugyanakkor Turner 61 millió dollárt helyezne letétbe annak a 19 százalékos és 262 millió dollár értékű részvénycsomagnak a felszabadítása esetére, amelyet a Guszinszkijnak nyújtott kölcsön fedezetéként most a Gazprom tart a birtokában.
Ám ez a konstrukció is csak akkor valósulhat meg, ha az "áru" túléli a körülötte dúló harcokat. Bár Turner kérte az NTV demonstráló munkatársait, hogy a tárgyalások lezártáig viselkedjenek higgadtan, a belső feszültségek egyre élesebbek. Miközben az indulatok nőnek, a létszám fogy: a tévécsatorna elsőként kiugrott két vezető munkatársát követve (VG, 2001. április 10., 14. oldal) további 22 újságíró -- közöttük testületileg az NTV 20 fős bűnügyi rovata -- fordított hátat a tévécsatornának. A még kitartók nem titkolt csalódással könyvelték el, hogy a hétfőn Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Szentpétervárott találkozó Gerhard Schröder német kancellár végül is tapintatosan kitért a helyzet részletekbe menő elemzése elől az Eho Moszkvi rádiónak adott interjújában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.