A VNU szóvivője hétfőn a Reuters kérdésére nem kívánta kommentálni a brit Sunday Times értesülését, miszerint a Cosmopolitan női magazint kiadó amerikai Hearst Corporation egymilliárd dolláros vételi ajánlatott tett volna a VNU összesen 150 kiadványt tartalmazó fogyasztói lapportfóliójára -- jelentette a hírügynökség. Hearst a holland ING Barings Bankkal és a 365 százalékban a VNU tulajdonában lévő orosz Independent Mediával közösen tette meg ajánlatát. Egy esetleges konzorcium szervezését médiapiaci elemzők is logikusnak tartják, lévén becsléseik szerint a Hearst mint magántársaság önállóan még ezt az elemzők által alacsonynak tartott vételárat sem tudná megfizetni. Szakértők szerint a Hearstnek tulajdonított egymilliárd dolláros ajánlat mélyen alatta marad a jelenleg mintegy 1,5 milliárd dollár körüli várakozásoknak.
Maarten Schiekker, a VNU kommunikációs igazgatója a magazinportfólió iránt érdeklődő befektetők kilétével kapcsolatban lapunk kérdésére szintén kitérően nyilatkozott. "Elkészült a potenciális partnerek szűkített listája, jelenleg a kölcsönös bemutatkozások folynak. E szakasz végére a társaság néhány lehetséges partnertől már elkötelező erejű ajánlattételre számít, amelyek közül június-július folyamán tervezik kiválasztani a legelőnyösebbet" -- mondotta a szóvivő, aki cégének a vételárral kapcsolatos elképzelését sem kívánta nyilvánosságra hozni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.