BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A cégek kétharmada működtet alközpontot

A 10 főnél többet foglalkoztató magyar cégek 31 százaléka egyáltalán nem rendelkezik telefonalközponttal, vagyis beszédcélú távközlési igényeiket külön álló fővonalakkal elégítik ki -- áll a Bell Research és a Think Consulting által készített Magyar infokommunikációs jelentésben.

A hazai vállalatok kétharmada működtet alközpontot, ebből 55 százaléknál mindössze egyetlen alközpont működik, és csupán 14 százalék rendelkezik egynél több ilyen berendezéssel. A cégek összesen körülbelül 39 ezer telefonalközpontot működtetnek, ami meghaladja az összes vállalat számát, hiszen -- például -- egy, több telephelyet fenntartó társaságnak több berendezésre is szüksége lehet. Az alközpontok 18 százaléka szolgálja ki a magyar nagyvállalatok igényeit, 23 százaléka a középvállalati szféra, míg a fennmaradó 59 százalék a kisvállalatok kezelésében áll.
Az alközpontok 55 százalékát 1998 előtt helyezték üzembe, így a közép- és nagyvállalatoknál lévő modernebb és többfunkciós berendezéseknek is csak 32, illetve 43 százaléka képes az internetes telefonálásra.
A telefonalközpontoknak körülbelül fele Panasonic márkájú. Az adat mögött -- elsősorban a számosságát tekintve -- jelentős kisvállalati szféra áll, ahol az alközponttal rendelkező cégek 53 százaléka üzemelteti a japán gyökerű cég gyártotta készüléket. A nagyvállalati szférában a gyártók rangsorát a német Siemens vezeti 28 százalékkal, a Panasonic második helyen áll 21 százalékkal. A két vezető márkát az Alcatel 16, az Ericsson 7, a Bosch 6 és a Lucent/Avaya 3 százalékos részesedéssel követi. A fennmaradó 19 százalékon ennél kisebb részesedéssel rendelkező márkák osztoznak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.