BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb BKV-megbízást nyert a VT-Transman Kft.

A Videoton Holding Rt. többségi tulajdonában lévő kft. újabb fővárosi BKV-járatok üzemeltetésére nyert megbízást, így buszai rövidesen nyolc vonalon közlekednek -- tájékoztatta lapunkat Tóth Ignác ügyvezető igazgató. A VT-Transman Kft. eredetileg munkásszállításra jött létre, 220 járművével tavaly 2,4 milliárd forintos forgalmat és 80 milliós adózás előtti nyereséget ért el.

Már két éve működtet nyereségesen három fővárosi buszjáratot a VT-Transman Kft., amely a napokban további öt járat üzemeltetésére kapott megbízást. Így a 41-es, a 87-es és a 87/A buszok mellett rövidesen a 14-es, a 114-es, az 50-es és az 58-as vonal is székesfehérvári "kézbe kerül".
A buszok közlekedtetése a Budapesti Közlekedési Rt.-től (BKV) kapott előírás szerint folyik, az elszámolás alapja a megtett kilométer -- tudtuk meg Tóth Ignác ügyvezető igazgatótól.
A társaság három éve eredetileg munkásszállításra jött létre, ma mintegy húsz vállalat dolgozóit juttatja el a külső telephelyekről a megjelölt végpontra. Fokozatosan terjeszkedik, már öt megyét járnak be járművei.
A BKV által meghirdetetthez hasonló pályázat viszonylag kevés van az országban -- válaszolt az ügyvezető. Az új megrendelések többségéhez úgy jut a kft., hogy referenciáival felkeresi a megnyerni kívánt, általában újonnan létrejött céget.
A VT-Transman 1998-ban 30 millió forint készpénzes alaptőkével jött létre, amit azóta 110 millióra emelt. A vállalkozás 26 busszal indult, ma mintegy 220 járműve van. Ebből 50 MAN típusú (ilyeneket állít be a budapesti járatokra is), a többi főleg Ikarus és Mercedes. A buszokat versenytárgyaláson veszi. Többségi, 50,1 százalékos tulajdonosa a Videoton Holding Rt., kisebbségi pedig a fővárosi bejegyzésű, magánszemélyek alkotta Kiter Kft.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.