BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Budapesten nyit áruházat a C&A

Az idén augusztusban 2000 négyzetméteren nyitja meg első magyarországi áruházát az Örs vezér terén felépülő Árkád üzletközpontban a C&A - értesült a Világgazdaság. Az áruházi lánc menedzsere lapunknak elmondta: a kelet-közép-európai terjeszkedést a társaság ausztriai leányvállalata irányítja. Norbert Scheele szerint a társaság további üzletek nyitását tervezi a térségben.

Magyarországon nem ismeretlenek a C&A emblémákkal ellátott ruházati termékek, ezek már eddig is kaphatók voltak kiskereskedők révén, márkaképviselet azonban nem volt az országban. Az eredetileg holland alapítású társaság már korábban is fontolgatta magyarországi áruház nyitását, a helyzet azonban mostanra érett meg. Döntésében az is szerepet játszott, hogy sikerült egy olyan helyszínt találnia, ami komoly forgalommal kecsegtet. A kelet-európai terjeszkedéssel megbízott menedzser arról egyelőre nem adott felvilágosítást, hogy mennyit fektetnek az itteni vállalkozásba, s egyelőre még azt sem lehet tudni, a láncolat termékkínálatából mit hoznak Magyarországra.

Egyelőre még tart a munkatársak toborzása. A piacfelméréssel, illetve a stáb kiválasztásával megbízott Kienbaum Executive Consultants irodavezetője a Világgazdaságnak elmondta: a kiválasztott szakemberek több hónapos képzésen vesznek részt Ausztriában, s ők alkotják majd azt a kemény magot, amelyre a társaság a későbbi terjeszkedés során építeni tud. Sági András elmondása szerint elsősorban részlegvezetőkre, illetve osztályvezetőkre van szükségük.

A C&A tavaly jelentős átszervezést jelentett be, amikor úgy döntött, hogy bezárja brit egységeit. A kelet-európai országok közül Cseh- és Lengyelországban van jelen, két, illetve négy áruházzal, ezenkívül Lengyelországban van még öt Clockhouse-boltjuk. A társaság ugyanis 10 exkluzív márkát forgalmaz, ezek között van a Clockhouse, a Westbury és a Your Sixth Sense is. Az összesen 30 ezer főt foglalkoztató cégnek 11 európai országban 442 áruháza, illetve 10 Clockhouse-üzlete van, árbevétele 2000-ben meghaladta az ötmilliárd eurót. (KK)

Munkatársunktól

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.