BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lenyomhatják a Szikrát

Stratégiai fontosságú nyomdát épít a Ringier Budapesten. Az új létesítmény komoly érvágást jelent a Ringier lapjait eddig nyomtató Szikra Lapnyomda Rt.-nek, hiszen az többek között a legnagyobb példányszámú napilapok nyomtatásától esik el. Ráadásul a Ringier tervei szerint nemcsak saját lapjai, hanem több más folyóirat kiszolgálására is elegendő kapacitású nyomdát építenek. Sibó Imre, a Szikra Lapnyomda Rt. vezérigazgatója lapunk megkeresésére nem kívánta részletezni a nyomda jövőbeli terveit.

Papp Béla, a Ringier Kiadó (RK) Kft. vezérigazgatója a Világgazdaságnak elmondta: a nyár elejére elkészül a végleges üzleti terv, 2005 elejére pedig felépülhet a Ringier saját magyarországi nyomdája. A helyszínnel kapcsolatban a vezérigazgató egyelőre nem nyilatkozott, azt azonban elmondta: az RK zöldmezős beruházásra készül. Szakértők szerint a helyszíntől, a műszaki paraméterektől és a nyomdai kapacitástól függően három-hat milliárd forintos bekerülési költséggel lehet számolni.

A napi 500-600 ezres példányszámban megjelenő Ringier-lapok többségét ma még a Szikrában nyomják. A nyomda hét napilapja közül a három legnagyobb példányszámú termék a Ringier-é. Itt készül a Blikk, a Vasárnapi Blikk, a Nemzeti Sport, valamint itt nyomják a 67,6 százalékos Ringier-tulajdonban lévő Népszabadságot is. Az ugyancsak a Ringier-hez tartozó Magyar Hírlap a Magyar Hivatalos Közlönykiadó Kft. Lajosmizsei Nyomdájában készül.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.