BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szerencsi gyárát erősíti a Nestlé

A Schöller Budatej és a Family Frost az év eleje óta Nestlé Schöller Hungária néven számvitelileg betagolódott a Nestlé Hungária Kft.-be, amelynek élén napokon belül személycsere esedékes. A szervezeti gyarapodás mellett a kft. regionális súlya is tovább nőhet. Bernard Meunier, a távozó vezérigazgató szerint a tavalyi exportot nem befolyásolta érdemben a forint árfolyam-erősödése.

A Nestlé Hungária Kft. konszolidált - az instant italok, csokoládék, konyhai termékek, bébi- és állateledelek mellett a cereáliák (reggelire fogyasztott gabonapelyhek) forgalmát is magában foglaló - árbevétele 53,6 milliárd forintra nőtt az elmúlt évben. Ez 15,8 százalékos emelkedés a 2001. évihez képest, ám az idei ütem ezt lényegesen meghaladhatja, hiszen január elseje óta számvitelileg már a társaság részét képezi a Schöller Budatej Bt. és a Family Frost Kft., amelyek felvették a Nestlé Schöller Hungária nevet - közölte lapunkkal Bernard Meunier vezérigazgató. Ezt az tette lehetővé, hogy a svájci anyakonszern még a múlt év elején befejezte a német Schöller-csoport megvételét, és a tranzakciót a magyar Gazdasági Versenyhivatal is jóváhagyta. A két egykori hazai Schöller-érdekeltség ettől függetlenül megőrizheti a működési önállóságát. A nemzetközi csoporton belül a párizsi székhelyű Nestlé Watershez tartozó Kékkúti Ásványvíz Rt. viszont a jövőben is teljesen független marad a Nestlé Hungáriától, ami azonban nem zár ki bizonyos mértékű együttműködést.

A múlt évi növekedés motorja az értékben 20 százalékot meghaladóan bővült export volt, amelyet a forint árfolyam-erősödése sem tudott érdemben visszafogni. A nemzeti valuta gyors szilárdulása egyébként nem lepte meg a vezérigazgatót, hiszen egyrészt a forint szerinte korábban alulértékelt volt, másrészt hasonlóra már volt példa a régiónkban.

A kiviteli ütem tovább nőhet az instant kávé- és kakaótermékeket gyártó szerencsi üzem regionális szerepének további erősödésével. A társaság nemzetközi súlya még nagyobb az állateledelekből és az üreges csokoládékból. Ez utóbbiak gyártása már most is Diósgyőrre összpontosul az egész Nestlé csoporton belül.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.