BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Villámvasút

Néhány hétnyi próbaidőszak után az idén januártól már folyamatosan közlekedik az Eurostar London és több holland város között. Az üzemeltető társaság Amszterdamba, Rotterdamba, Hágába és a Schipol repülőtérre viszi az utasokat, miután megállapodott a Thalys szupervonatot közlekedtető céggel. A legolcsóbb business retúrjegy 85 fontba kerül, az első osztályon 145 fontot kell fizetni.

Az Eurostart jelenleg az SNCF, az Egyesült Királyság Eurostar Brit Társasága és a Belgiumi SNCB működteti. Az egységes szolgáltatásra képes új Eurostar-projektet még tavaly ősszel terjesztették az SNCF igazgatótanácsa elé, mert a főrészvényes ez a társaság lesz. A London-központú új társaság az Eurostar Ltd. nevet viselné. A részvények 40,4 százaléka a brit, 5 százaléka pedig a belga fél tulajdona lesz, 54,6 százalékot pedig a francia vasúti társaság birtokol majd.

A járat gyorsvonat-szolgáltatása, amely jelenleg csupán Franciaországra és Belgiumra korlátozódik, az év közepétől fokozatosan kiterjed angol területre is. Idén nyitják meg a brit vasútvonal első szakaszát, s a vonal átadása után a háromórás Párizs-London utazás időtartama 2 óra 35 percre csökken.

Jelenleg az Eurostar a London-Párizs utasforgalom 66 százalékát bonyolítja le, a légitársaságok az utasoknak kevesebb mint 34 százalékát szállítják.

A szuperolcsó légitársaságok piacra lépése azonban üzleti terve átgondolására késztette az Eurostar vezetőit. A nagyobb piaci részesedés elérese érdekében előrehozták a fejlesztéseket.



Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.