BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felméri teljes ingatlanvagyonát a MÁV



December végéig felméri ingatlanvagyonát a MÁV Rt., s a pontos ismeretek tükrében dönt egyes ingatlanok, telkek értékesítéséről. E feladatra a vasúttársaság létrehozta az ingatlangazdálkodási üzletágat, és ezzel egy időben megszüntette a MÁV Vagyonkezelő Rt.-t - tudta meg a Világgazdaság.

A társaság, mint ismert, megválik a Nyugati pályaudvar melletti, több mint 82 ezer négyzetméteres egybefüggő területétől. Az árverést december 10-re tűzték ki. A Ferdinánd híd, Lehel út, Bulcsú utca és a vasúti pályatest által közrezárt ingatlan kikiáltási ára 2,3 milliárd forint. A területen jelenleg vágányok, raktárépületek és néhány lakás található.

A vasúttársaság ingatlanán lakások, irodák, sportlétesítmények, illetve közintézmények kaphatnak helyet - tudtuk meg a VI. kerületi önkormányzattól. A terület beépítésének feltétele a Vágány utca folytatásának megépítése, de talajcserére is szükség lesz - közölte lapunk érdeklődésére Tétényi Éva főépítész. Szakértők szerint a terület megvásárlásához és hasznosításához Magyarországon csak néhány befektetőcsoport rendelkezik megfelelő tőkével. Az árverésen azok a befektetők vehetnek részt, akik befizetik a 230 millió forintos ajánlati biztosítékot.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.