BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magasabb kukoricaárak

A Budapesti Árutőzsde gabonapiacán a szerdai napon a kukorica két kivétellel magasabban zárt, míg a búza az ótermésű lejáratokra alacsonyabban, az új termésűekre magasabban fejezte be a napot. A takarmánybúza három határidőre, míg a takarmányárpa két lejáratra nézve emelkedett. A hét harmadik tőzsdenapján 22 kontraktus cserélt gazdát 90,47 millió forint értékben.

A takarmánykukorica piacán a március 410, míg a május 490 forintot erősödött, miközben a két határidőre 40 510 és 40 800, illetve 42 310 forinton összesen 17 kontraktus kereskedelme jött létre.

A búza piacán a márciusi terminre 49 100 forinton kereskedtek az alkuszok, és így a jegyzés 200 forintot esett. Májusra

49 210, míg decemberre 34 300 forinton találkozott a piaci szereplők elképzelése, az elszámolóárak sorrendben 340, illetve 100 forinttal kerültek alacsonyabb, illetve magasabb szintre.

A takarmányárpa piacán a márciusi és a májusi lejárat limittel erősödött, az előbbi terminre 38 500 forinton 2 kontraktus volumenben kötöttek üzletet.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.