BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Izgalmas tárlatok szörfözőknek

A kiállításokhoz szervesen hozzátartozik a kiállítótér. A tárlatokat hol falak között (múzeumok), hol rendhagyó módon, szabadtéren tekinthetjük meg. Virtuális kiállításokkal azonban alig találkozhatunk hazánkban, így igazán figyelemre méltó az Origo internetes portál kezdeményezése, amely hetente változó anyaggal lepi meg az interneten szörfözőket. A több mint harminc, magyar és külföldi közreműködővel bíró honlap, egyben a kortárs művészettel foglalkozó intézmények adatbázisa is. Valós galériák és művészek honlapjai mellett más művészeti weboldalakat is találunk, egyebek között a Műcsarnokot, a Trafót, a Magyar Fotográfiai Múzeumot, a VirtuArtNetet és nem utolsósorban a New York-i Modern Művészetek Múzeumát. A magyar mellett angol nyelven is olvasható oldal további erénye, hogy a művészek képeihez életrajzukat, eddigi kiállításaik listáját is ,,mellékelik", így a kortárs művészetet még csak kóstolgatók sem vesznek el a képek tengerében.

Az oldal eddig olyan művészek alkotásait mutatta be, mint Féner Tamás, Mácsai István, André Kertész vagy Réber László. Bár a site az eddigi kiállítások tükrében inkább a fotóművészeket részesíti előnyben, aztán Bak Imre munkásságából nyújtottak ízelítőt, a kezdetektől egészen legutóbbi munkáiig.

A múlt héten aztán Balla Demeter személyében ismét a fotósok győztek. Az apropót Balla Demetes A Titanic képei című új kötete adta, amely a 75. Ünnepi Könyvhét alkalmából jelent meg az Ab Ovo kiadó gondozásában, Nádas Péter előszavával. A könyv fotói szervesen illeszkednek Balla eddigi életművébe. Továbbra is izgalmas, ismeretlen világba kalauzol el minden képe. Hol furcsa beállításokkal, hol meghökkentő részletekkel, s ez igaz akkor is, ha a világ valamely távoli vidékéről tudósít. Még ha nem helyes is a tudósítás szó használata, mivel képein nyoma sincs a dokumentarizmusnak, viszont bennük van egy másik világ, amit csak egy ember lát a fotózás előtti pillanatban: Balla Demeter. Az oldal a http://galeria.origo.hu címen érhető el, a korábbi kiállítások az archívum menüponton keresztül tekinthetők meg.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.