A limittel emelkedtek tegnap a repcejegyzések
A repce lejáratainak jegyzései 800 forinttal erősödtek a tegnapi kereskedési napon, a takarmánykukorica egy gyengülő jegyzés kivételével, stabilan zárt. A búza, a takarmánybúza, az árpa és a napraforgó jegyzései nem változtak a hétfői napon a Budapesti Árutőzsde határidős gabonapiacán. A hét első tőzsdenapján 13 kontraktus forgalmat regisztrált a tőzsde, összesen 30 millió forint értékben.
A takarmánykukorica piacán novemberre 23 400 forinton 8, decemberre ugyanezen az árszinten összesen 5 kontraktus kelt el. A novemberi termin jegyzése 100 forintot esett, a december nem változott.
A repce piacán az augusztusi és a szeptemberi termin egységesen 800-800 forintot erősödött. Előző határidő 46 620, utóbbi 48 000 forinton zárta a kereskedést.


