BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Milliárdos egyesülés "Hiltonéknál"

Jól haladnak a tárgyalások a hotel- és szerencsejáték-iparban egyaránt érdekelt Hilton Group és a nagy-britanniai bejegyzésű cég felvásárlására készülő amerikai leányvállalata, a Hilton Hotels Corp. között. A brit cég már októberben jelezte, hogy 3,6 milliárd fontos vételi ajánlatot kapott a tengerentúli társaságtól.
Angol és amerikai lapértesülések szerint a tranzakcióval kapcsolatos végső bejelentésre a napokban sor kerülhet. Jelenleg a világon több mint 2400 Hilton-szálloda működik. A mostani ügylettel újra egy cég irányítása alá kerülhet az öszszes, amelyek 40 évvel korábban váltak külön. A két Hiltonnak ugyanakkor eddig is közös marketing-, foglalási és törzsvendégprogramjai voltak.
A brit Hilton jelenlegi tulajdonosai a jövőben a Ladbrokes fogadóiroda működtetésére kívánnak koncentrálni. Jelzésük szerint a tranzakcióból származó bevételből további részesedést szereznének a legnagyobb brit szerencsejáték-üzemeltetőben. (VG)

A magyarországi Hilton-szállodák névhasználati szerződés révén a Hilton Internationalhez tartoznak, amelyé a brit Hilton csoport részlegeként a márkanév használati joga világszinten, az USA kivételével. A Hilton Budapest tulajdonosa a Danubius Rt., míg a Hilton Budapest West Endé a TriGránit Rt.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.