Minden korábbinál nagyobb televíziós nézettsége lehet a pénteken kezdődő téli olimpiai játékoknak.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) felkéréséből készített felmérés szerint várhatóan 200 országban kísérhetik majd figyelemmel a sporteseményeket a földfelszíni sugárzású adóknak köszönhetően.
A Salt Lake City-ben rendezett legutóbbi játékokat a világ 160 országában lehetett látni, ily módon. A növekedés nagyrészt a közvetítésekbe bekacsolódó afrikai és ázsiai országoknak köszönhető.
A téli olimpiák történetében első alkalommal lehet majd mobiltelefonon is „televíziózni”. A műsorszolgáltatóknak pedig a 84 százaléka jelezte, hogy növelni fogja a sugárzott anyag idejét az esemény alatt, kétharmaduk többet közvetít élőben is.
A felmérés szerint összesen több mint 3,2 milliárd néző kapcsolódhat majd be a közvetítésekbe, amely öt százalékos emelkedést jelent Salt Lake City-hez képest. (Sportbusiness.com)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.