A lerakótér bővítésével párhuzamosan a cég egy – élőkultúrás – biodegradáló berendezést is üzembe kíván helyezni. A mintegy 70 millió forint értékű fejlesztéssel a telephelyen lehetővé válna az olajjal szennyezett talajból származó hulladék megtisztítása s a visszanyert föld értékesítése. Emellett 40-50 millió forintot szánnak a helyszínen kialakított laboratórium fejlesztésére, amelyben a szervetlen hulladékok mellett a szerves anyagok vizsgálatához szükséges feltételeket is megteremtenék.
Az aszód–galgamácsai veszélyeshulladék-lerakót az 1980-as évek végén – a környék lakosságának jóváhagyását is megszerezve – olyan területen létesítették, ahol a terepadottságok és a geológiai feltételek is optimálisak voltak. A depónia mindmáig az egyetlen olyan magyarországi létesítmény, amelyik alkalmas a különleges kezelést igénylő veszélyes és ipari hulladékok lerakással történő végleges ártalmatlanítására. A lerakóba az elmúlt másfél évtizedben összesen 200 ezer köbméter ipari és veszélyes hulladékot helyeztek el, s a tervek szerint a jelenlegi 120 ezer köbméteres fejlesztési ütem hat-hét évre biztosíthat elég helyet az ország egész területéről érkező hulladékszállítmányok fogadására.
Nem befolyásolja a Pyrus-Rumpold Kft. mindennapi működését az sem, hogy – a Magyarországon tavaly 4,5 milliárd forint árbevételt elérő – Rumpold csoportnál az idén év elején tulajdonosváltás történt. A német Agor AG-tól az osztrák Saubermacher AG az idén januárban a Rumpold AG részvényeinek száz százalékát megvásárolta. Az összeolvadással egy regionális szinten is jelentős, több mint 2400 főt foglalkoztató konszern jött létre, amelynek vezetői a konszolidáció befejezését követően 2007-re már 220 millió eurós forgalmat várnak. VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.