Sportesemények gyakran segítették technológiai újítások elterjedését: így például az 1964-es tokiói olimpia és az 1966-os angliai futball-világbajnokság nyomán vált tömegcikké a televízió. A színes tévék pedig az 1972-es németországi olimpia kapcsán váltak népszerűvé – emlékeztet a Handelsblatt. Azoknak azonban, akik hasonló robbanást vártak az idei német focivébétől a mobiltelevíziózásban is, bizony csalódniuk kellett.
A technológia terjedését nehezíti, hogy a műsorszolgáltatók és a mobilcégek nem tudtak egységes adattovábbítási szabványban megállapodni. Miközben a T-Mobile, a Vodafone, az E-Plus és az O2 a DVB-H szabványt támogatta, a Debitel a DMB-t vezette be. Márpedig a mai, televíziózásra alkalmas mobilkészülékek csak egyféle szabványt ismernek, bár a Samsung például – igazodva a kétféle létező szabványhoz – elkészítette ugyanazon modelljének két változatát is. Az LG egyik sorozatának két külön modelljébe építette be az egyik, illetve a másik szabvány kezelését, míg a Nokia egyelőre a kettő közül csak a DVB-H-t támogatja, kezeli viszont a kisebb sávszélesség miatt a jeleket jóval gyengébb minőségben továbbítani képes UMTS-TV-szabványt.
A mobiltévé elterjedését a költségek is döntően befolyásolják majd. Míg a DVB-T-adást fogni tudók ingyenesen válogathatnak a csatornák között, a T-Mobile az UMTS-TV- és futballcsomagért havi 7,5 eurót kér. Az ötlet sikeressége azonban igencsak kérdéses. Egy nemrégiben készült németországi felmérés szerint a mobilozók alig 15 százalékát érdekli a televíziózás lehetősége, de ők elvben valamennyit fizetni is hajlandók ezért. Csakhogy korántsem biztos, hogy akkor is így tennének, ha a gyengébb fizetős tartalom mellett a DVB-H és a DMB technológia nagyobb választéka és jobb minősége ingyenesen is elérhető lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.