BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Magyar Telekom november 15-i közgyűlésének napirendje

A Magyar Telekom közzétette a november 15-re összehívott rendkívüli közgyűlésének napirendjét. 

A közgyűlés feladata, hogy jóváhagyja a társaság 2005. évi pénzügyi beszámolóját és döntsön az osztalék kifizetéséről.

A napirenden szerepel még a társaság könyvvizsgálójának megválasztása is.

Még mindig kérdéses azonban, hogy a közgyűlésig lezárul-e a vizsgálat a társaság montenegrói leányvállalatánál. A Magyar Telekom október 9-én is tartott egy rendkívüli közgyűlést, ahol elhangzott, hogy az igazgatóság a 2005. évről még semmilyen pénzügyi kimutatást nem hagyott jóvá.

Nem fejeződött még be ugyanis a felügyelő bizottság által kezdeményezett vizsgálat a montenegrói leányvállalat által kötött konzulensi szerződésekkel kapcsolatban, amelyek a korábban jelzett 700 millió forinttal szemben 1,98 milliárd forintról szólnak. A vizsgálattal kapcsolatban eddig felmerült költségek elérik a 3,1 milliárd forintot. (MTI Eco)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.