BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Märklin élményparktól vár fellendülést

Élményparkot építene a Märklin modellvasutakat gyártó német cég is, hogy új életet leheljen a vállalkozásba – írja a Handelsblatt. Az egykori családi tulajdonban lévő játékgyárat még a nyár elején vásárolta fel a brit Kingstonebridge Capital pénzügyi befektető csoport.

Göppingen városában, ahol egyébként a cég székhelye is található, Märklin-világ néven élménypark megépítésén töri a fejét a cégvezetés. Tervek szerint 2009-re készülne el a közel tízezer négyzetméter területű park.

Noha reményt keltő, hogy a vállalkozás 2006 első fél évében már négyszázalékos forgalomnövekedést érhetett el, ez azonban még nem feledteti az elmúlt években, 2002-től 2005-ig bekövetkezett 25 százalékos forgalomcsökkenést és a több mint hétszáz munkahely megszűnésével járó leépítést. Ebből próbál kitörni most a cég az új projektjével, amelyről még nem döntöttek véglegesen – nyilatkozott a Világgazdaságnak Roland Gaugele, a Märklin szóvivője.

Elemzők azonban egyelőre szkeptikusak az élményparkkal kapcsolatban, éppen a versenytársak hasonló projektjeinek eredménytelensége miatt. A Ravensburg játékországa és a Legoland is alig-alig képes fenntartani magát.

A Märklin jövője magyarországi munkahelyek szempontjából is figyelemre méltó. A cég négyszáz fős győri üzemében készülnek a modellvasút sínjei. VG

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.