BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Premier a mobiltelefóniában - Jön a 4G!

A Siemens a világon elsőként működés közben mutatta be negyedik generációs hálózati megoldását.

A negyedik generációs mobilhálózatokat NGMN-nek – Next Generation Mobile Network – nevezik. A müncheni Siemens Forumban tartott házi bemutatón a Siemens a világon először élőben mutatta be e hálózat működését és előnyeit. Az NGMN a UMTS mobiltelefon-szabvány evolúciós továbbfejlesztése, piaci bevezetését 2010-re tervezik. A technológia maximálisan kiaknázza a UMTS-frekvenciák átviteli kapacitását, és akár 100 Mbps-os adatsebességet is tud biztosítani. „Mi vagyunk e technológia úttörői” mondta el Christoph Caselitz, a Siemens Communications mobilhálózatok üzletágának vezetője.

A bemutatón a Siemens a szimulált NGMN-hálózaton keresztül két nagyfelbontású HDTV videót sugárzott két végfelhasználói készülékre, öt megabit per szekundumos adatátviteli sebességgel. A videók a felhasználó hálózati cellán belül elfoglalt helyétől függetlenül mindenhol ugyanolyan jó minőségben voltak letölthetők. Mindemellett a lerövidülő késleltetési időt egy olyan online játék segítségével demonstrálták, amely esetében különlegesen fontos a felhasználó és a rendszer gyors reakciója. (Mobilarena)


 

-->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.