BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rába: 2009-re kétezer forintos árfolyam

Mindhárom üzletágában – futómű, alkatrész és jármű – folytatni kívánja a növekedést a Rába Nyrt. A futóműnél elsősorban az európai és a FÁK-országok piacaira igyekszik összpontosítani a cég. Európában a megmunkált kovácsolt- vas termékeinél lát lehetőséget a társaság. A FÁK-térségben, valamint az amerikai piacon a Marmon-Herringtonnal történő együttműködésnél pedig a komplett futóművek szállítását erősíti a győri társaság – ismertette tegnap tájékoztatón Pintér István elnök-vezérigazgató.

Folytatják a cégcsoport korábban megkezdett stratégiáját, amelyben jelentős szerepet játszik a portfólió további tisztítása, valamint az üzemi és a nettó eredmény javítása – közölte a cégvezető. Jelentős hangsúlyt kap a készpénztermelés növelése, valamint a jelenleg mintegy 14,5 milliárd forint hitelállomány további csökkentése. Ezt a célt szolgálja a termeléshez szükségtelen ingatlanok hasznosítása is. A cég termeléshez szükséges ingatlanainak könyv szerinti értéke hozzávetőleg 6 milliárd, míg a hasznosításra kijelölteké mintegy 3,5 milliárd forint. A társaság a 2007–2009 közötti időszakban 2-3 milliárd forint bevételt vár e területről.

A 2006–2009 közötti stratégia új eleme a tulajdonosi értéknövekedés melletti elkötelezettség, amely a részvényárfolyam emelkedésében mutatkozhat meg. A Rába-részvény tőzsdei árát tekintve 2007 közepére ezer, egy évvel később az 1500, 2009 közepére pedig a kétezer forintos árfolyam elérésével lenne elégedett a társaság vezetése. (Az elmúlt egy évben a papír a Budapesti Értéktőzsdén 545–948 forint között mozgott.) LR

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.