BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jönnek a kínai autók Európába, és tarolni szeretnének

A Brilliance kínai autógyár saját építésű gépkocsijaival tör be az európai piacra – írja a Financial Times Deutschland.

A tervek szerint Németországban már decemberben megjelennek az első modellek, míg 2008-ig Európa-szerte elérhe-

tő lesz az ázsiai márka. A Brilliance társtulajdonosa, Hans-Ulrich Sachs nyilatkozata alapján először három-, majd 2007-ben 15 ezer autó értékesítését látja reálisnak, 2009-re 60 ezer gépjármű eladásával számol.

A Brilliance törekvései a legkomolyabbak eddig a kínai autógyártók közül, akik Európában piacot hódítanának – állítják elemzők. A Hyundai és társai által lefedett piaci szegmensben szeretne versenyezni az ázsiai cég; elsősorban áraival lehet majd versenyképes, ugyanis a Brilliance célja, hogy autóit 20 százalékkal olcsóbban adja, mint a Hyundai – állítja Sachs. Decemberben bemutatják Németországban a BS6 modell névre hallgató, a középosztályba tartozó autót, amely 19–22 ezer eurós eladási árával verhetetlen lesz a kategóriájában. Később megcélozzák a magyar, görög és portugál piacot is.

FIAT-lépés

A FIAT a kínai piacra szánt autóinak motorjait az ázsiai országban kívánja legyártatni. Partnerül a Chery kínai autógyárat választotta, a szerződést jövőre írják alá.

A hosszú távú együttműködés keretében a Chery nem csak motorokat szállít majd az olasz gépkocsikba.

A hosszú távú együttműködés keretében a Chery nem csak motorokat szállít majd az olasz gépkocsikba.-->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.