BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jó évet zárt a Hochtief - Ferihegy még mindig nem az övé

A legnagyobb német építőipari vállalat - építési szolgáltatásokban a harmadik a világon -, a Hochtief csütörtökön 89,1 millió eurós adózott eredményt jelentett tavalyról, 31,6 százalékkal többet a 2005-ös 67,7 milliónál. Tavaly év elején 100 milliós célt jelöltek meg a cégnél középtávra.

Az eddigi sikerért főleg a magán-állami partnerségben kötött szerződések szaporodását dicsérték, Nagy-Britanniában iskolákat, Ausztriában autópályát építenek és utána kezelnek ilyen formában. Ezen kívül főleg a "virágzó közép- és kelet-európai piacokat" említették a növekedés forrásaiként, habár az európai piac egészében gyengébben fejlődött a cég számára, mint az amerikai és az ázsiai.

Sikeres a repülőtéri ágazat is, amelyben a Hochtief tovább terjeszkedik: éppen szerdán nyitották meg a tiranai repülőtér új utascsarnokát, amelyben a Hochtief részesedése 47 százalékos, előzőleg, kedden a Hochtief 2,77 százalékponttal 13,27 százalékra növelte részesedését Sydney repülőterében, amely a legnagyobb Ausztráliában.

Továbbra sincs azonban a Hochtief zsebében a budapesti, ferihegyi repülőtér, pedig átvételében már megegyezett a spanyol Ferrovial építővállalattal, illetve annak leányvállalatával, a brit BAA Plc repülőtér-üzemeltetővel. Az Európai Bizottság már elvileg jóváhagyta az ügyletet, de a végleges aláírást hírek szerint hátráltatja, hogy a Hochtief szeretne lazítani az eredeti privatizációs szerződésben meghatározott fejlesztési terveken és kötelezettségeken, amihez a magyar kormány hozzájárulása is szükséges. A pénzügyminisztérium és a Hochtief képviselői folytatják a megbeszéléseket.

A Hochtief külső forgalma 13,6 százalékkal 15,51 milliárd euróra gyarapodott 13,65 milliárdról. Az elvégzett munka értéke 12,6 százalékkal 16,72 milliárd eurós rekordra nőtt 14,85 milliárdról - külföldön 16,3 százalékkal szaporodott 14,5 milliárd euróra, Németországban 6,7 százalékkal csökkent 2,22 milliárdra.

Tavaly 20,56 milliárd euró volt az új megrendelések értéke, 31,8 százalékkal több a 2005-ös 15,6 milliárdnál - külföldön 44,2 százalékkal nőtt 18,82 milliárd euróra, Németországban 31,8 százalékkal apadt, 1,74 milliárdra, illusztrálva, hogy Németországban a gazdasági növekedés az idén minden előrejelzés szerint lassulni fog. A teljesítendő megrendelések értéke 25,13 milliárd euró volt az év végén - újabb rekord, meghaladva a 22 milliárdos vállalati célt -, 19,1 százalékkal több az egy évvel korábbi 21 milliárdnál. (MTI Eco)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.