BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Plusz 7,5 milliárd forint a kórház-átalakításra

Hét és félmilliárd forint többletforrást biztosít az Egészségügyi Minisztérium kórház-átalakításra - közölte Horváth Ágnes, a szaktárca államtitkára szerdán Budapesten. A kórházak alapdíja betegenként 146 ezer forintra emelkedett, míg a járóbeteg-szakellátás esetében ez az összeg 1,46 forint - mondta Horváth Ágnes, hozzáfűzve, hogy a felszabaduló fekvőbeteg-kapacitás 20 százalékát az Egészségügyi Minisztérium a járóbeteg-ellátás kapacitásának növelésére fordítja.

Beszámolt arról is, hogy kiegészítő díjazást kapnak azok a kórházak, amelyek legalább 400 aktív ággyal vagy legalább öt szakmával rendelkeznek. Többletforrás jár azon intézményeknek is, amelyek kiemelt országos feladatot látnak el, vagy kiemelt népegészségügyi programban vesznek részt - fűzte hozzá.

Az államtitkár megjegyezte azt is, hogy TVK-többletet azon járóbeteg-szakellátást nyújtó intézményeknek biztosít a tárca, ahol önálló járóbeteg-szakrendelő van, azaz ahol nem működik fekvőbeteg-szakellátás. Mint mondta, az OEP három hónapon keresztül folyósítja a többletjuttatást. Horváth Ágnes a területi ellátási kötelezettségről szólva hangsúlyozta: "ez nem beutalási rend (...), a kötelezettség az intézmények oldalán jelentkezik".

Felhívta arra is a figyelmet, hogy egy adott önkormányzat meghatározhatja azt, mely kórházhoz tartozzanak a területén élő betegek. Az államtitkár azt is elmondta, hogy a kezelésért csak akkor kell fizetni a betegnek, ha beutaló nélkül érkezik a kórházba, vagy más kórházba szól a beutaló. Ez az összeg a kezelés 30 százaléka, de legfeljebb 100 ezer forint lehet. (MTI)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.