BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az ENI/Enel viszi a Jukosz gáz üzletágát

Az olasz ENI és Enel cégek párosa nyerte meg 5,82 milliárd dolláros ajánlatával a csődbe ment az orosz Jukosz olajcég gáz üzletága második vagyoncsoportjára kiírt szerdai árverést. A csomagba beleértendő az a 20 százalékos üzletrész is, amivel a Jukosz a Gazprom Nyefty társaságban rendelkezett, s amire maga a Gazprom Nyefty is ajánlatott tett saját, 100 százalékos tulajdonú és külön e cégre létrehozott leányvállalatán keresztül. A Gazprom Nyefty az állami tulajdonú Gazprom olajipari leányvállalata. Az ENI-Enelé lettek az ArcticGaz és az Urengoil gáztermelő társaságok is.

Ám nem sokkal az eredmény közzététele után a Gazprom vezérigazgató-helyettese, Alekszander Medvegyev közölte az orosz sajtóval, hogy a győztestől meg kívánja venni a Gazprom Nyeftyben megszerzett 20 százalékot és legalább 51 százalékot akar az ArcticGazban és az Urengoilban is. (Financial Times)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.