A Dunaferr az idén 44 milliárd forint adózás előtti nyereséget vár, szemben a múlt évi 40 milliárd forinttal - mondta Valerij Naumenko, a Dunaferr Nyrt. vezérigazgatója szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
Tavaly a társaságcsoport konszolidáltan 293 milliárd forint árbevételt ért el, 37,7 milliárd forinttal többet az előző évinél. A tulajdonosok a társaságban hagyták a 34 milliárd forint adózott nyereséget, azaz nem vettek ki profitot, mert a következő négy évben mintegy félmilliárd euró beruházást valósít meg a Dunaferr - tudósít az MTI.
A Dunaferr nagyszabású integrációs projektet indított, melynek keretében a csoporthoz tartozó tagvállalatok többsége integrálódik a Dunaferr Zrt.-be - áll a cég lapunkhoz eljuttatott sajtóközleményében. Az integrációs projekt mérföldkő a cég életében. Végrehajtása esetén a Dunaferr modern, nemzetközi szinten is versenyképes, hosszú távon sikeres acélipari nagyvállalattá alakul.
Az integráció célja a társaságcsoporton belüli párhuzamos tevékenységek kiszűrése, a tagvállalatok körének szűkítése, és ezen átalakulásokon keresztül a vállalati és irányítási szerkezet egyszerűsítése, egységesítése és modernizációja.
„Bár a Dunaferr gazdasági súlya Magyarországon jelentős – a bruttó hozzáadott értékhez történő hozzájárulás szerint Magyarország 11. legnagyobb vállalata –, a közép- és kelet-európai, illetve az európai uniós piacon betöltött szerepét, pozícióját meg kell erősíteni, hogy a vállalat jövője és több ezer dolgozójának munkahelye biztosított legyen – mondta Valerij Naumenko vezérigazgató. – Az integráció és a szervezeti struktúra korszerűsítése és egyszerűsítése ennek elengedhetetlen feltétele.”
Az integrációs projekt keretében a csoporthoz tartozó tagvállalatok többsége integrálódik a Dunaferr Zrt.-be. Az integráció három fő területe az energiaellátás, a termelés és a logisztika.
A két energetikai vállalat – az EMA-Power Kft. és a Dunaferr Energiaszolgáltató Kft. (DESZ) – jogi integrációja 2007. április 2-ai dátummal sikeresen lezárult. A létrejövő vállalat nem integrálódik a Dunaferr Zrt.-be, hanem EMA-Power Energiatermelő és Szolgáltató Kft. (röviden: EMA-Power Kft.) néven a vállalatcsoport részeként működik tovább. A termelés és szolgáltatás területén működő további kilenc vállalat egy időpontban, 2007. június 30-án olvad a Dunaferr Zrt.-be, és az integrációs projekt befejeztével annak részeként fog működni. A csoport három logisztikai vállalata 2007 folyamán olvad össze. A létrejövő vállalat – az energetikai cégekhez hasonlóan – nem integrálódik a Dunaferr Zrt.-be, hanem a vállalatcsoport részeként működik tovább.
Továbbra is maradnak önállóan működő társaságok – például az értékesítés területén –, illetve egyes társaságokat a Dunaferr elad vagy megszüntet. Utóbbiak közé tartoznak azok a cégek, melyek nem a Dunaferr fő tevékenységéhez kapcsolódó feladatokat végeznek.
„Az integráció eredményeképpen átláthatóan működő, egységes és centralizált acélipari nagyvállalat jön létre, mely a külvilág felé is egységes arculattal jelentkezik majd” – emelte ki Natalja Basinszka gazdálkodási vezérigazgató-helyettes, az integrációs projekt vezetője.
Az integrációs projekt több, mint pusztán a cégek anyavállalatba olvadása. Jelenleg több mint 80 alprojekt munkája folyik a stratégiai és operatív irányítás, a termelés, az ellátási lánc, az értékesítés és marketing, az informatika, a pénzügy és jog, a humánerőforrás, az adminisztráció, a biztonság, és az energia területén. Céljuk a párhuzamosságok felszámolása, az ehhez kapcsolódó szervezet-, és költségoptimalizálási folyamatok kidolgozása és megvalósítása. A projektek munkáját az integrációs iroda koordinálja.
A költségcsökkenés mellett az integrációnak számos egyéb előnye van. A teljes vállalatra nézve közös stratégiai célok határozhatók meg. A döntéshozatali folyamat egyszerűsödik, „laposabb” vezetési struktúra alakítható ki. Az optimalizált termelési folyamatoknak köszönhetően javul a termékminőség és egyszerűsödik az adminisztráció. A technológiai folyamatlánc egységesítésével hatékony és következetes értékesítési és árképzési politika alakítható ki.
„A Dunaferr fontos szerepet kap a Donbass csoport stratégiájában – mondta el Valerij Naumenko vezérigazgató. – Ezt támasztják alá a távlati fejlesztési tervek és az integrációs projekt. A Dunaferr életében ezek mérföldkövet jelentenek, hiszen még nem volt példa ilyen volumenű összehangolt fejlesztésekre, illetve ilyen meghatározó strukturális változásokra sem.”
A Dunaferr 2006-ban 15,5 millárd forintot fordított beruházásra, 2007-ben ez az összeg várhatóan 44,6 milliárd forintot tesz majd ki. A beruházások célja a termelési kapacitás növelése. A Dunaferr ugyanis jelenlegi, 1,8 millió tonnás éves termékkibocsátását a következő években 3,2 millió tonnára szeretné növelni.
A termelési kapacitás növelése mellett a Dunaferr stratégiájának lényeges része a vállalat tevékenységének szélesítése, a termékkör minőségének növelése. A Dunaferr a felhasználók szükségleteinek maximális kielégítését célozza meg, legyen szó akár speciális, csupán kis vevői rétegigényekről.
„Az integrációs projekt és a beruházások eredményes végrehajtásától függ a Dunaferr, Magyarország vezető acélipari vállalatának jövője. Bízom benne, hogy dolgozóink támogatásával mindezeket sikeresen megvalósítjuk, és a Dunaferr nemcsak Magyarország, de az egész régió meghatározó vállalata lesz” – hangsúlyozta Natalja Basinszka.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.