BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mely csatornák kerülnek fel az első multiplexre?

A televíziós pályázat nyertese az elhelyezendő csatornák tekintetében szabad kezet kap – kivéve az első, több mint 90 százalékos lefedettségű multiplexet. A tét nem csekély: amelyik csatorna idekerül, menthetetlenül „országossá” válik. A három közszolgálati adó mellett – a „kiegyensúlyozott tájékoztatás” szellemében – biztos befutó a Hír TV és az ATV, a megmaradó helyek sorsa azonban kérdéses. A kereskedelmi csatornák közül elsőként a Viasat3 jelezte: ott kíván lenni az elsők között.

A két vezető kereskedelmi csatorna esetében a döntés már nem olyan egyszerű. Az RTL Klub és a TV2 a jelenlegi helyzet számos előnyét élvezi, ráadásul 2012-ig komoly licencdíjat fizet az országos pozícióért. A két társaság egyelőre ingyen adja műsorait a kábelszolgáltatóknak, ellentétben a kis kábelcsatornákkal, amelyeknek fő bevételi forrását a szolgáltatóktól kapott díjak jelentik. A helyzet azonban változik: a TV2 már tárgyal a vezető kábelszolgáltatókkal, de váltásra készül az RTL Klub is: Dirk Gerkens vezérigazgató első lépésben a „fizetés filozófiájáról” kíván megegyezni. Mindezek alapján eléggé nyilvánvaló, hogy a leendő multiplexüzemeltetőnek is a zsebébe kell nyúlnia. (Az újabb bevételi források megnyitása a vezető kereskedelmi csatornáknak elemi érdeke: a magyarországi televíziós reklámpiac ugyanis meglehetősen mérsékelt ütemben bővül.) VG

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.