A gyár alapkövét pénteken rakták le, a próbaüzem 2009 kora nyarán kezdődik el. Galli Miklós, a Dunapack Zrt. vezérigazgatója elmondta: a cég dunaújvárosi termelőegysége szomszédságában épülő gyár közvetlenül 300, közvetve 600 embernek ad majd munkát. Thomas Prinzhorn, a tulajdonos Prinzhorn holding vezetője hozzátette: a kelet-közép-európai régióban gyorsan nő a kereslet a papírtermékek iránt. A dunaújvárosi helyszín kiválasztásában döntő szerepe volt a Dunapack-vezetés lobbijának és az itteni jól képzett munkaerőnek. Ugyanakkor a vállalat az üzemből kikerülő termékeknek csupán a 25 százalékát kívánja Magyarországon értékesíteni, a többit a környező országokba exportálja.
A Dunapack a beruházást saját forrásból és bankhitelből finanszírozza, de kiemelt projektként a kormányzat is segíti a fejlesztést, igaz, a támogatás összegét csak később hozzák nyilvánosságra.
Az új üzem beindításával párhuzamosan a Dunapack csepeli üzemében leállítják a gyártást. Az eddigi központi gyártóbázis komoly korszerűsítésre szorul, ám ezt és a kapacitásbővítést is akadályozza, hogy a létesítmény sűrűn beépített területen van. Ezért is döntött a cégvezetés a zöldmezős beruházás mellett.
A dunaújvárosi létesítmény felépítése egyben az eddigi legnagyobb környezetvédelmi beruházás Magyarországon. Az üzemben ugyanis száz százalékban hulladékból származó másodnyersanyagot dolgoznak majd fel, az energiaellátást biztosító erőműben pedig a gyártás során keletkező hulladék fedezi a tüzelőanyag egy részét – fejtette ki Tátrai Miklós, a Pénzügyminisztérium államtitkára. Magyarországon évi 440 ezer tonna papírhulladékot gyűjtenek be, ebből 370 ezer tonnát itthon hasznosítanak, 70 ezer tonnát exportálnak. Könnyen előfordulhat, hogy az új üzem beindulását követően átmenetileg hulladékpapír -importra szorulunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.