BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

GE gázmotorok érkeztek

Magyarország legnagyobb távhőellátási projektjéhez 12 darab 3 megawattos földgáz-üzemű gázmotort szállított a GE Energy. A Dunaújvárosi távhőellátó üzemben elhelyezett Jenbacher gázmotorok várhatóan november végén kezdik meg működésüket, tette közzé a szállító. A gázmotorok kombináltan 36,5 megawatt elektromos energiát és 36,8 megawatt hőenergiát állítanak elő. A dunaújvárosi projektet a távhőellátó üzem tulajdonosa, az Energott Kft. dolgozta ki, mely egyben a projekt fővállalkozója is volt.

A leszállított GE JMS 620 GS-N.LC típusú 3 megawatt teljesítményű Jenbacher motorok 86,4 százalékos hatásfok mellett képesek elektromos energiát és hőenergiát termelni. Az Energott Kft. korábban már épített egy kogenerációs üzemet a székesfehérvári elektromos hálózat és távfűtési rendszer támogatására, melyben ugyancsak nyolc Jenbacher JMS 620 GS-N-LC típusú motor kapott helyet. Az üzem összesen 24,4 megawatt elektromos energia és 22,4 megawatt hőenergia előállítására képes.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.